
Politiek verslaggever Jaïr Ferwerda struint al 25 jaar op eigen wijze door de Haagse wandelgangen op zoek naar bijzondere verhalen. Hij maakte items voor bekende talkshows als Barend & Van Dorp, Eva, Renze, Beau, Humberto en RTL Tonight. Ook maakte hij tal van documentaires, bijvoorbeeld over de strijd tussen Rutte en Verdonk en over het beruchte CDA-congres.
Jaïr heeft een eigen stijl en aanpak en dat maakt hem uniek in Den Haag. Hij zoekt nooit de massa op, de plekken waar alle journalisten staan maar kiest altijd een eigen invalshoek, een eigen geluid. Vaak met veel humor en relativering. Daardoor maakt hij politici in bijzondere situaties mee: van zijn jarenlange wekelijkse koffierondje en unieke band met premier Mark Rutte tot zijn belevenissen met Pim Fortuyn. En van het huishouden van Caroline van der Plas tot ongemakkelijke momenten met Dick Schoof.
Jaïr Ferwerda is journalist, verslaggever en programmamaker. Sinds 2020 is hij te zien als politiek verslaggever voor de latenighttalkshows van RTL zoals JINEK, Beau, Renze en Humberto. Vanaf september 2025 is hij met zijn unieke Haagse items te zien in RTL Tonight.
Volg onze sociale media voor het laatste nieuws